Z satysfakcją informujemy, że zostaliśmy oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem akcesoriów marki Kenko w Polsce. Na początek ofertę produktów japońskiego producenta otworzy seria filtrów astronomicznych Astro LPR Type-I i Type-II oraz telekonwertery fotograficzne Teleplus HD DGX 1.4X z mocowaniem Canon EF i DGX MC4 1.4x z bagnetem Sony A.
Astro LPR - Filtry astronomiczne do astrofotografii i fotografii krajobrazowej

 

Astrofotografia od kilku lat jest już nie tylko domeną pasjonatów astronomii, ale także narzędziem i źródłem inspiracji dla wielu fotografów przyrody i architektury. Wysokoczułe przetworniki obrazu, jasne obiektywy oraz dostępność niedrogich urządzeń pozwalających śledzić ruch nieboskłonu, przyczyniły się do dynamicznego rozwoju tej dziedziny. Od teraz swój wkład w rozwój amatorskiej astrofotografii ma także firma Kenko, której dwa nowe filtry astronomiczne Astro LPR Type-I i Type-II otwierają nowe możliwości fotografowania nocnych pejzaży.
Kenko Astro LPR Type-I. Poprawia kontrast i wzmacnia kolory

astro lpr type iastro lpr type iikenko dgx mc4 1 4x sonykenko hd dgx 1 4x canon eos

Filtr astronomiczny typu pierwszego przeznaczony jest do obserwowania i fotografowania słabo widocznych obiektów astronomicznych, takich jak: mgławice, galaktyki, gromady gwiazd czy komety. Specjalna charakterystyka filtra dopuszcza transmisję wyłącznie wybranych zakresów widma widzialnego, powodując że słabo widoczne obiekty są lepiej odseparowane od tła, a tym samym bardziej kontrastowe i kolorowe. Dzięki zachowaniu transmisji dla barwy czerwonej, zielonej i niebieskiej, filtr może być z powodzeniem wykorzystywany w zaawansowanej astrofotografii. Obie powierzchnie filtra chronione jest cienką i wytrzymałą powłoką nakładaną w technologii jonowej IAD (Ion Assisted Deposition). Ze względu na ograniczony zakres widmowy działania filtra, zaleca się stosowanie go z obiektywami o ogniskowej dłuższej niż 100mm dla dla formatu małoobrazkowego. W przypadku obiektywów szerokokątnych zdjęcia mogą cechować się nienaturalną kolorystyką.

 

Filtry astronomiczne i telekonwertery fotograficzne od Kenko

 

Kenko Astro LPR Type-I - parametry techniczne:

 

Średnica (mm): 77
Grubość (mm): 8
Powłoki antyrefleksyjne: IAD
Waga (g): 33
Sugerowana cena detaliczna (zł): 639
Gwarancja (miesiące): 24

 

Kenko Astro LPR Type-II. Redukuje efekt „zanieczyszczenia” sztucznym światłem

 

Drugi typ filtra wyprodukowany przez firmę Kenko ma za zadanie redukować zanieczyszczenie nocnego nieba sztucznym, miejskim światłem. Jego zastosowanie znacznie podnosi komfort obserwacji i pozwala przywrócić naturalną kolorystykę zdjęć nocnego nieba podmiejskich pejzaży. Selektywna charakterystyka widmowa filtra powoduje blokowanie światła pochodzącego z lamp rtęciowych oraz sodowych, które stanowią główne źródło zanieczyszczenia nieba światłem. Pozostała część widma jest przepuszczana, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie naturalnej kolorystyki zdjęć w tzw. post-procesie. Tak jak w przypadku pierwszej serii, obie powierzchnie filtra utwardzone zostały cienką warstwą ochronna nakładaną jonowo w technologii IAD (Ion Assisted Deposition).

 

Filtry astronomiczne i telekonwertery fotograficzne od Kenko

 

Kenko Astro LPR Type-II - parametry techniczne:

 

Średnica (mm): 77
Grubość (mm): 8
Powłoki antyrefleksyjne: IAD
Waga (g): 30
Sugerowana cena detaliczna (zł): 1099
Gwarancja (miesiące): 24

 

Ze względu na selektywną charakterystykę widmową filtra, zaleca się stosowanie go z obiektywami o ogniskowej dłuższej niż 100mm dla formatu małoobrazkowego, gdyż w przypadku obiektywów szerokokątnych, zdjęcia mogą cechować się nienaturalną kolorystyką.

 

Ceny i rozmiary filtrów Kenko Astro LPR:

 

Kenko Astro LPR Type 1 77mm - 639 złotych brutto
Kenko Astro LPR Type 2 77mm - 1099 złotych brutto

 

Teleplus HD DGX 1.4X – Nowy telekonwerter z mocowaniem Canon EF

 

Kenko Teleplus HD DGX 1.4 należy do nowej serii telekonwerterów wyprodukowanych przez firmę Kenko Tokina. Zaprojektowany został do współpracy z teleobiektywami obiektywów o jasności F4.0 lub większej i pozwala wydłużyć ogniskową obiektywu 1.4-krotnie, przy jednoczesnym zmniejszeniu jasności o 1 stopień przysłony. Konstrukcja optyczna oparta została na trzech soczewkach umieszczonych w dwóch grupach, gdzie każdy z elementów dostarczony został przez Hoya Corporation (największego na świecie producenta szkła optycznego) oraz pokryty antyrefleksyjnymi powłokami DMC (Digital Multi Coating). Telekonwerter Kenko Teleplus HD DGX 1.4x wyposażony został w styki elektroniczne przenoszące informacje pomiędzy obiektywem a aparatem, dzięki czemu zachowana jest pełna kompatybilność sprzętu a parametry zdjęcia zapisywane są w Exifie.

 

Filtry astronomiczne i telekonwertery fotograficzne od Kenko

 

Teleplus HD DGX 1.4x - parametry techniczne:

 

Powiększenie: 1,4x
Soczewki/grupy: 4/4
Powłoki antyrefleksyjne: tak
Długość (mm): 25
Waga (g): 110
Sugerowana cena detaliczna (zł): 559
Gwarancja (miesiące): 24

 

Jak zapewnia producent, nowe konwertery charakteryzują zwiększoną o 180% rozdzielczością optyczną w porównaniu do wcześniejszych serii MC4 i MC7. Cena detaliczna telekonwertera Kenko Teleplus HD DGX 1.4x z mocowaniem Canon EF wynosi 559 złotych brutto.

 

Wraz z nowym telekonwerterem dostępna będzie także jego starsza wersja Kenko DGX MC4 1.4x z mocowaniem Sony A w cenie 409 złotych brutto.

 

Filtry astronomiczne i telekonwertery fotograficzne od Kenko

 

Kenko DGX MC4 1.4x - parametry techniczne:

 

Powiększenie: 1,4x
Soczewki/grupy: 4/4
Powłoki antyrefleksyjne: tak
Długość (mm): 25
Waga (g): 110
Sugerowana cena detaliczna (zł): 409
Gwarancja (miesiące): 24

 

Dostępność

 

Pełna oferta produktów japońskiej firmy Kenko na polskim rynku będzie sukcesywnie uzupełniana o kolejne akcesoria, co zostanie poprzedzone oficjalną informacją na ten temat.

 

FaLang translation system by Faboba

Zapisz się do naszego newslettera!


Zapisując się do Newslettera, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych wyłącznie w celu wysyłki newslettera, która obejmuje otrzymywanie informacji handlowych o najnowszych produktach i wydarzeniach Z FIRMY NEXT77. Więcej o polityce prywatności.

Nasza strona używa plików cookies w celu ułatwienia jej przeglądania!
OK