Studio Quantuum zaprasza na warsztaty „Portretu subiektywnego”, które odbędą się w dniach 11-12 czerwca w Krakowie i zostaną poprowadzone przed Bogdana Krężela, znakomitego polskiego portrecistę i fotografa prasowego. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak (i kiedy) korzystać z blendy, dyfuzora oraz sztucznego doświetlenia sceny, jakie światło dają takie modyfikatory światła błyskowego, jak softbox, beauty dish, „plaster miodu” czy ringflash, a kiedy lepiej fotografować przy świetle zastanym. Zwieńczeniem warsztatów będą profesjonalne – poddane wcześniejszej obróbce – wydruki zdjęć uczestników.


Program warsztatów


Dzień pierwszy:
1. Pokaz prac Bogdana Krężela wraz z omówieniem techniki, podejścia do osób fotografowanych i wyjaśnieniem zastanej sytuacji.
2. Ocena portfolio każdego z uczestników w celu skorygowania programu do profilu danej grupy. Co nas kręci w fotografii ?
3. Opis i zapoznanie się ze sprzętem fotograficznym prowadzącego, wyjaśnienie problemów technologicznych i wskazanie potencjalnych korzyści.
4. Praktyczna część warsztatów:
Praca przy użyciu blendy
Fotografia przy użyciu stałego źródła oświetlenia
Praca ze światłem błyskowym (przy użyciu zdalnego wyzwalania)
Fotografia z wykorzystaniem światła dziennego wraz z modyfikatorami (blenda, światło ciągłe, błysk)
Praca z tłem, jako niedocenianym aspektem obrazu fotograficznego
Analiza fotografii pod kątem światła, ogniskowej, perspektywy, tła, itp.

Dzień drugi:
1. Pokaz i ocena zdjęć uczestników przed i po procesie postprodukcji. Wyjaśnienie kluczowych aspektów profesjonalnej obróbki obrazu wraz z przykładami fotografii Bogdana Krężela.
2. Cyfrowa edycja fotografii wykonanych przez uczestników warsztatów pod okiem prowadzącego.
3. Twórcze wykorzystanie cyfrowej edycji obrazu.
4. Indywidualne korekty prac każdego z uczestników.
5. Wykład Michała Wiatrowskiego na temat przygotowania zdjęć do druku.
 


Cena warsztatów:
2 dni – 1000 zł.

Uwaga konkurs – wygraj 55% zniżkę na warsztaty !

Producent oświetlenia studyjnego Quadralite sponsoruje 55% zniżkę dla 10 uczestników warsztatów. Mamy zatem dla Was specjalne zadanie konkursowe. Zróbcie do 2 zdjęć portretowych z wykorzystaniem nietypowego źródła światła. Spośród wszystkich nadesłanych prac wyłonimy 10 uczestników, którzy wezmą udział w warsztatach z 55% rabatem.
Na prace czekamy do 23 maja 2016 roku pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Powodzenia !


Kiedy:
11-12 czerwca 2016


Gdzie:
Studio Quantuum
Ul. Bonarka 11
30-415 Kraków


W cenie warsztatu:
kawa, herbata, przekąski;
kalibracja monitora wykonana przez specjalistę DTP
do 3 profesjonalnych wydruków własnych zdjęć
możliwość przetestowania nowych modeli lamp Quadralite


O autorze warsztatów:

Bogdan Krężel – absolwent Studium Fotografii w PWSFTviT w Łodzi. Twórca kilku wystaw indywidualnych miedzy innymi w Warszawie, Krakowie Zakopanem. Laureat prestiżowych konkursów „Polska fotografia prasowa”, czy ,,Portret miasta Krakowa”. Autor okładek do książek wydawnictwa ZNAK, W.A.B i PRÓSZYŃSKI i S-ka, oraz wielu ilustracji do książek . Na co dzień publikuje w magazynach i tygodnikach, m.in Polityka, Newsweek, Wprost, Twój Styl i Przekrój.

Bogdan o sobie: portretuję ludzi, których widzę często po raz pierwszy, w miejscach, które muszę zaanektować do potrzeb swojej wizji obrazu. Lubię tę niepewność w mojej pracy, bo dzięki temu każde spotkanie jest niepowtarzalne i daje szanse na zrobienie wyjątkowego portretu. Dzięki dużemu doświadczeniu wiem jak pracować z ludźmi by wydobyć z nich subiektywną autentyczność chwili. W pracy poza studiem opanowałem warsztat w którym wykorzystuję nietypowe źródła światła. Staram się dać sobie szanse na zrobienie ,,złego zdjęcia”, co paradoksalnie, jest bardzo kreatywne.


Więcej informacji: studio.quantuum.pl/warsztaty-portret-subiektywny-z-bogdanem-krezelem

Wydarzenie na facebook'u: www.facebook.com/events/1063266977052717

Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Free Joomla Lightbox Gallery
FaLang translation system by Faboba

Zapisz się do naszego newslettera!


Zapisując się do Newslettera, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych wyłącznie w celu wysyłki newslettera, która obejmuje otrzymywanie informacji handlowych o najnowszych produktach i wydarzeniach Z FIRMY NEXT77. Więcej o polityce prywatności.

Nasza strona używa plików cookies w celu ułatwienia jej przeglądania!
OK