16 grudnia 2013 r. Jako wyłączny dystrybutor marki Tokina w Polsce, wprowadziliśmy do sprzedaży zapowiadaną wersję obiektywu AT-X 11-16 PRO DX II z mocowaniem Sony α.

 

Użytkownicy lustrzanek Sony α mieli do tej pory okazję przetestować możliwości obiektywu AT-X 11-16 PRO DX. Jego następca, model AT-X 11-16 PRO DX II, to udoskonalona wersja wielokrotnie nagradzanego i niezwykle popularnego poprzednika.

 

Mimo kompaktowych gabarytów i niewielkiej wagi, zaskakuje stałym światłem wynoszącym f/2.8 w całym zakresie ogniskowych. Dzięki temu świetnie nadaje się do fotografowania w słabych warunkach oświetleniowych.

 

Model zaprojektowany został zgodnie z koncepcją Advanced Technology Extra. Oznacza to, że całą gamę obiektywów marki Tokina stworzono w oparciu o zaawansowaną konstrukcję optyczną składającą się z najlepszej jakości podzespołów i dostępnych technologii. W budowie nowej Tokiny wykorzystano dwie soczewki SD o bardzo niskim współczynniku dyspersji oraz dwa elementy asferyczne. Gwarantują one doskonały kontrast i ostrość oraz pozwalają skutecznie ograniczyć powstawianie aberracji chromatycznej.

 

To, co wyróżnia wszystkie obiektywy marki Tokina, to wbudowany system One-touch Focus Clutch Mechanism. Jest to bardzo wygodny sposób przełączania się między trybem AF/MF. Służy do tego ruchomy pierścień nastawiania ostrości. Przełączanie go między pozycjami AF/MF zmienia parametry ustawienia autofokusa.

Tokina AT-X 11-16 PRO DX II świetnie sprawdzi się również na rynku video HDSLR. Jest jedynym szerokokątnym obiektywem ze światłosiłą f/2.8 zaprojektowanym do pracy z lustrzankami formatu APS-C. Wykorzystując ten model do rejestracji obrazu filmowego, operator uzyska doskonałą jakość obrazu.

 

Wyłączny dystrybutor Tokiny przygotował również specjalną ofertę cenową na poprzednią wersję obiektywu – AT-X 11-16 PRO DX z mocowaniem Sony α. Starsze modele będzie można nabyć w promocyjnych cenach u autoryzowanych partnerów marki w Polsce. Pełna lista partnerów dostępna jest na stronie internetowej www.tokinalens.pl.

 

Specyfikacja obiektywu Tokina AT-X 11-16 PRO DX II z mocowaniem Sony α:

Ogniskowa

11 – 16 mm

Konstrukcja optyczna

13 elementów w 11 grupach

Kąt widzenia

104° - 82°

Minimalna odległość ostrzenia (m)

0.3

Maksymalna skala odwzorowania

1:11.6

Minimalna przysłona

f/2.8

Maksymalna przysłona

f/22

Listki przysłony

9

Rozmiar filtra (mm)

77

Wymiary (mm)

84x98

Waga

542 g

Mocowanie

Sony α

Gwarancja

2 lata

 

Cena AT-X 11-16 PRO DX II (nowa wersja) Cena w sklepach internetowych: 2170,00 PLN brutto

Cena AT-X 11-16 PRO DX (poprzednia wersja) Cena w sklepach internetowych: 1850,00 PLN brutto

FaLang translation system by Faboba

Zapisz się do naszego newslettera!


Zapisując się do Newslettera, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych wyłącznie w celu wysyłki newslettera, która obejmuje otrzymywanie informacji handlowych o najnowszych produktach i wydarzeniach Z FIRMY NEXT77. Więcej o polityce prywatności.

Nasza strona używa plików cookies w celu ułatwienia jej przeglądania!
OK